Projektujesz swój ogród? Szukasz mebli ogrodowych, które staną się jego ozdobą? Postaw na cieszące się coraz większą popularnością meble z technorattanu. Dzięki nim stworzysz w ogrodzie wyjątkowe kompozycje, które będą oazą codziennego odpoczynku i przyciągną wzrok twoich gości.
Czym właściwie jest technorattan? Technorattan to materiał sztucznego pochodzenia, będący odpowiednikiem organicznego rattanu pozyskiwanego z rosnących w Azji palm o tej samej nazwie. Z technorattanu produkuje się głównie meble tarasowe, balkonowe i modne obecnie meble do ogrodu. Co sprawia, że są tak chętnie wybierane przez osoby poszukujące mebli ogrodowych?
Technorattan to tak naprawdę rodzaj syntetycznej żywicy, wyróżniającej się dużą odpornością na działanie promieniowania UV. Dzięki tej właściwości meble nie odbarwiają się pod wpływem długotrwałej ekspozycji na słońce i przez lata cieszą oczy właścicieli przydomowych ogrodów. To jednak nie wszystko, bo meble z technorattanu, świetnie znoszą też działanie deszczu, wiatru i innych warunków atmosferycznych, które dla innych mebli, są często niekorzystne. Dodatkowo, meble ogrodowe z technorattanu nie ulegają zniszczeniu pod wpływem alkoholu, soli, żywności, tłuszczu czy nawet chloru. To właśnie ich nieprzeciętna trwałość sprawia, że idealnie sprawdzają się jako meble ogrodowe. Z powodzeniem mogą służyć nam przez długie sezony, nie tracąc swojego blasku i ciągle wyglądając jak nowe.
Kolejnym z czynników dla których warto zdecydować się na meble z technorattanu jest ich zaskakująca lekkość. Niska waga krzeseł, foteli czy stolików wykonanych z tego materiału powoduje, że meble można szybko i łatwo przenosić z miejsca na miejsce. W ogrodzie jest to szczególnie ważne, bez względu na to, czy organizujemy rodzinne przyjęcie czy grilla w gronie przyjaciół. Meble z technorattanu są więc idealne dla tych, którzy cenią wygodne i funkcjonalne rozwiązania.
Nie bez znaczenia jest też fakt, że meble z technorattanu projektuje się w ten sposób, by możliwe było ustawianie ich jeden na drugim. Zmniejsza to znacznie wymaganą do ich przechowywania w sezonie zimowym powierzchnię.