Mogłoby się wydawać, że wybór mebli do użytku zewnętrznego jest banalnie prosty. Z roku na rok oferta mebli do wykorzystania na działce, w ogrodzie, na tarasie, na balkonie, jest coraz bogatsza. Planując zakup wyposażenia, bierzemy pod uwagę jego podatność na warunki atmosferyczne, wielkość powierzchni do zagospodarowania, wygodę i cenę.

Zestawy mebli

Komplet mebli ogrodowych to zwykle stół lub ława oraz zestaw krzeseł albo foteli z dodatkiem sofy lub nie. Nowoczesne rozwiązania nad najdłuższym siedziskiem rozpościerają jeszcze zadaszenia. Wszystko zależy od stylu w jakim chcemy urządzić przestrzeń przeznaczoną do spotkań i relaksu. Największym powodzeniem jeszcze kilka lat temu cieszył się rattan (wiklina). Obecnie wypiera go nowocześniejsza wersja z tworzywa – technorattan. Jest to łatwiejszy do utrzymania w czystości, odrobinę elastyczny materiał, odporny na promienie słoneczne, nie absorbujący wody.

Bardzo często minimum jeden mebel posiada schowek pod siedziskiem. W ten sposób można przechowywać poduszki przeznaczone do siedzenia i dekoracji, drobiazgi naszych pociech i inne przydatne przedmioty.

Najnowocześniejsze rozwiązania idą dalej w swojej konstrukcji. Projektanci proponują zestawy modułowe, dzięki którym zwykły fotel staje się szezlongiem albo fotelem i osobnym siedziskiem.

Koszt średni, 1000-2000zł

Przechowywanie

 

Koszt średni, ok. 500zł

Wypoczynek

 

W zależności od projektu, średnio 500-700zł