Jeszcze nie tak dawno basen w ogrodzie był synonim luksusu, dziś stał się codziennością, dla wielu osób, które mieszkają w domkach z ogródkiem. Do zalet baseny, nie trzeba chyba nikogo przekonywać, to dokonały sposób na pokonanie letniego upału. Jest to dokonały sposób na dobrą zabawę i wypoczynek zarówno dla dzieci jak i dorosłych, o ile zadbamy o to, by basen, którzy wybierzemy miał odpowiednie gabaryty. Baseny można podzielić na baseny stacjonarne, które wymagają dużego nakładu pracy i środków finansowych oraz przenośne, które sprawdzą się w każdych okolicznościach i nie nadwyrężą domowego budżetu.

Te ostanie, czyli baseny przenośne to najtańsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie. Do tej grupy zaliczamy tradycyjne baseny dmuchane, baseny rozporowe jak i stelażowe. Dmuchane baseny to klasyka, zazwyczaj przeznaczona dla najmłodszych. Wykonane są materiału PCV, wystarczy go nadmuchać i napełnić wodą. Zazwyczaj nie maja one dużej pojemności i są stosunkowo tanie. Bardzo szybko się jej montuje i można praktycznie postawić w każdym miejscu, niestety baseny dmuchane są nietrwałe i bardzo szybko można je uszkodzić.

W sytuacji, gdy z basenu w przydomowym ogródku maja korzystać również starsze pociechy i dorośli warto wybrać basem rozporowy. Mają one różne rozmiary i sprawdzają się w każdej sytuacji, szczególnie wtedy gdy basen wyposaży się w drabinkę ułatwiającą korzystnie z niego. Baseny tego typu wykonane są z odpornego na zniszczenia poliestru z dodatkiem PCV. Są to baseny wielosezonowe, a ich cena zależy od jego wielkości. Sam montaż składa się z kilku etapów i nie jest trudny, szczególnie wtedy gdy można liczyć na czyjąś pomoc. Na lokalizacje basenu dobrze jest wybrać nasłonecznione miejsce, daleko do drzew i linii wysokiego napięcia. Idealnie nadają się do kącika wypoczynkowego w ogrodzie, a party nad basen może stać się realnym sposobem spędzenia wieczoru. Wypoczynek w ogrodzie, w którym jest basen nabiera innego klimatu. Niewątpliwie zabawa w basenie to prawdziwy relaks i wypoczynek.