Jesień w ogrodzie jest piękna, gdyż roztacza się milionami przepięknych barw, które przyciągają wzrok. Jednak jesień to nie jest czas odpoczynku i relaksu. Ta pora roku jest jednym z najbardziej pracowitych okresów, jeżeli chcemy się cieszyć pięknym ogrodem wiosną. Przełom września i października to moment gdy z ziemi wykopujemy cebulki kwiatów takich jak mieczyki, lilie i dalie, te ostanie wykopuje się na końcu. Ważne jest aby nie zrobić tego za późno, gdyż wraz z pierwszymi przymrozkami, cebulki kwiatów ulegają zniszczeniu. Po wykopaniu cebulki należy dobrze osuszyć i oczyścić. Tak przygotowane cebulki roślin przechowuje się w ciepłym i suchym miejscu. Jak wynika z doświadczenia zaawansowanych ogrodników, doskonale do przechowywania cebulek roślin nadają się trociny. Trociny są materiałem, który doskonale chroni przed wilgocią, a jednocześnie zapewnia stały dostęp do świeżego powietrza. Dobrze zaopiekowanie rośliny będą cieszyć swym urokiem jeszcze przez wiele lat.

Od początku września do końca listopada wysadza się również do ziemi inne cebulki kwiatów, również tulipanów, które na wiosnę zmienią ogród w dywan kwiatów. Najlepiej do tego nadają się do tego specjalne koszyczki do wysadzania cebulek, które można kupić w sklepach ogrodniczych. Koszyczki te doskonale chronią cebulki przed gryzoniami, jak również w późniejszym czasie ułatwiają ich wykopanie.

Uprawiając jesienny ogród nie można zapomnieć o takich pracach jak ochrona drzewek przed zmarznięciem, usunięci liści itp. Warto bardzo dobrze zapoznać się z kalendarzem prac ogrodniczych, aby nie przegapić żadnego ważnego zadania, które należy wykonać. Warto również pamiętać, że jesień w ogrodzie to również czas, gdy możemy cieszyć się uprawami, czy owocami drzew, które tam rosną. To również dobry moment, by zacieśnić rodzinne więzi, gdyż wspólne sprzątnie przydomowego ogródka, apotem rodzinne ognisko na pewno pomogą budować relacje pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny. Nic tak nie łączy, jak wspólna praca i wspólne spędzanie czasu.